
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 8 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 1.5 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 10.5 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | D-Type, Latch |
| Independent Circuits | 1 |
| Number of Input Lines | 3 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Packaging | Reel |
Stock: 7813
Distributors
pcbx
Unit Price$0.51980
Ext.Price$0.51980
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.51980 | $0.51980 |
| 10 | $0.37019 | $3.70190 |
| 25 | $0.32830 | $8.20750 |
| 50 | $0.31028 | $15.51400 |
| 100 | $0.29324 | $29.32400 |
| 300 | $0.27697 | $83.09100 |
| 500 | $0.26161 | $130.80500 |
| 1000 | $0.25391 | $253.91000 |
| 3000 | $0.24075 | $722.25000 |
| 5000 | $0.22827 | $1141.35000 |
